PostgreSQL 7.3 - en to hu translation catalogue (237 entries)

en: 
    Connection options:
hu: 
    Kapcsolat opciói:

en: 
    For more information, type "\?" (for internal commands) or "\help"
    (for SQL commands) from within psql, or consult the psql section in
    the PostgreSQL documentation.
    
    Report bugs to <pgsql-bugs@postgresql.org>.
hu: 
    További informácihozz üss "\?"-t (belso parancsokhoz) vagy "\help"-t
    (SQL parancsokhoz) a psqlben, vagy olvasd el a psqlrol szoló részt
    a PostgreSQL dokumentációjában.
    
    Hibákat a <pgsql-bugs@postgresql.org>címen tudsz jelenteni.

en: 
    Input and output options:
hu: 
    Bemeneti és kimeneti opciók:

en: 
    Output format options:
hu: 
    Kimeneti formátum opciók:

en:   --help          show this help, then exit
hu:   --help          e segítség kiírása, aztán kilép

en:   --version       output version information, then exit
hu:   --version       verzió megjelenítése, aztán kilép

en:   -A              unaligned table output mode (-P format=unaligned)
hu:   -A              nemigazított táblázat kiviteli üzemmód (-P format=unaligned)

en:   -E              display queries that internal commands generate
hu:   -E              belso parancsok által eloállított lekérdezések megjelenítése

en:   -F STRING       set field separator (default: "%s") (-P fieldsep=)
hu:   -F KARAKTERLÁNC       mezoelválasztó beállítása (alapérték: "%s") (-P fieldsep=)

en:   -H              HTML table output mode (-P format=html)
hu:   -H              HTML táblázat kiviteli üzemmód (-P format=html)

en:   -P VAR[=ARG]    set printing option 'VAR' to 'ARG' (see \pset command)
hu:   -P VÁLT[=ÉRT]    nyomtatási opció 'VÁLT' beállítása 'ÉRT'-re (lásd még \pset parancs)

en:   -R STRING       set record separator (default: newline) (-P recordsep=)
hu:   -R KARATERLÁNC       rekordelválasztó beállítása (alapérték: újsor (newline)) (-P recordsep=)

en:   -S              single line mode (end of line terminates SQL command)
hu:   -S              egysoros özemmód (a sorvége jel lezárja az SQL parancsot)

en:   -T TEXT         set HTML table tag attributes (width, border) (-P tableattr=)
hu:   -T TEXT         HTML tábla címke paramétereinek beállítása (szélesség, keret) (-P tableattr=)

en:   -U NAME         specify database user name (default: %s)
hu:   -U NÉV         adatbázis felhasználónév megadása (alapérték: %s)

en:   -W              prompt for password (should happen automatically)
hu:   -W              kérdezzen rá a jelszóra (automatikusan így kell történnie)

en:   -X              do not read startup file (~/.psqlrc)
hu:   -X              indítófájl (~/.psqlrc) kihagyása

en:   -a              echo all input from script
hu:   -a              szkript adatbevitelének megjelenítése

en:   -c COMMAND      run only single command (SQL or internal) and exit
hu:   -c PARANCS       egy parancs futtatása (SQL vagy belso) és kilép

en:   -d DBNAME       specify database name to connect to (default: %s)
hu:   -d ADATBÁZISNÉV       a megadott adatbázishoz fog kapcsolódni (alapértelmezett: %s)

en:   -e              echo commands sent to server
hu:   -e              a szervernek küldött parancsok megjelenítése

en:   -f FILENAME     execute commands from file, then exit
hu:   -f FÁJLNÉV     parancsok futtatása fájlból, aztán kilép

en:   -h HOSTNAME     specify database server host (default: %s)
hu:   -h SZERVERNÉV     adatbázis szerver neve (alapértelmezett: %s)

en:   -l              list available databases, then exit
hu:   -l              elérheto adatbázisok listája, aztán kilép

en:   -n              disable enhanced command line editing (readline)
hu:   -n              kibovített parancssor szerkesztési lehetoségek tiltása (readline)

en:   -o FILENAME     send query results to file (or |pipe)
hu:   -o FÁJLNÉV     lekérdezés eredményének küldése fájlba (vagy |csobe)

en:   -p PORT         specify database server port (default: %s)
hu:   -p PORT         adatbázis szerver port megadása (alapérték: %s)

en:   -q              run quietly (no messages, only query output)
hu:   -q              csendes futás (nincsenek üzenetek, csak a lekérdezés eredménye)

en:   -s              single step mode (confirm each query)
hu:   -s              lépésenkénti üzemmód (minden lekérdezés jóváhagyandó)

en:   -t              print rows only (-P tuples_only)
hu:   -t              csak a sorok kivitele (-P tuples_only)

en:   -v NAME=VALUE   set psql variable 'NAME' to 'VALUE'
hu:   -v NÉV=ÉRTÉK   'NÉV psql változóhoz 'ÉRTÉK' hozzárendelése

en:   -x              turn on expanded table output (-P expanded)
hu:   -x              kibovített táblakimenet bekapcsolása (-P expanded)

en:   psql [OPTIONS]... [DBNAME [USERNAME]]
hu:   psql [OPCIÓK]... [ADATBÁZISNÉV [FELHASZNÁLÓNÉV]]

en:  \! [COMMAND]   execute command in shell or start interactive shell
hu:  \! [PARANCS]   parancs végrehajtása a héjban vagy interaktív héj indítása

en:  \C [STRING]    set table title, or unset if none
hu:  \C [KARAKTERLÁNC]    tábla címének beállítása, vagy törlése paraméter nélkül

en:  \H             toggle HTML output mode (currently %s)
hu:  \H             HTML kimeneti mód állítása (pillanatnyilag %s)

en:  \T [STRING]    set HTML <table> tag attributes, or unset if none
hu:  \T [KARAKTERLÁNC]    HTML <table> címke paraméterek beállítása, vagy törlése üresen

en:  \a             toggle between unaligned and aligned output mode
hu:  \a             váltás igazított és nemigazított kimeneti üzemmód között

en:  \c[onnect] [DBNAME|- [USER]]
                    connect to new database (currently "%s")
hu:  \c[onnect] [ADATBÁZIS|- [FELHASZNÁLÓ]]
                    kapcsolódás új adatbázishoz (pillanatnyilag "%s")

en:  \cd [DIR]      change the current working directory
hu:  \cd [KÖNYVTÁR]      aktuális munkakönyvtár megváltoztatása

en:  \copy ...      perform SQL COPY with data stream to the client host
hu:  \copy ...      SQL COPY végrehajtása adatfolyam a kliens felé

en:  \copyright     show PostgreSQL usage and distribution terms
hu:  \copyright     PostgreSQL használati és terjesztési feltételek

en:  \d [NAME]      describe table, index, sequence, or view
hu:  \d [NÉV]      tábla, index, sorozat vagy nézet leírása

en:  \dD [PATTERN]  list domains
hu:  \dD [MINTA]  domének listája

en:  \dT [PATTERN]  list data types (add "+" for more detail)
hu:  \dT [MINTA]  adattpusok listája ("+" opcióval további részletek)

en:  \da [PATTERN]  list aggregate functions
hu:  \da [MINTA]  aggregáló függvények listája

en:  \dd [PATTERN]  show comment for object
hu:  \dd [MINTA]  objektumhoz tartozó megjegyzés megjelenítése

en:  \df [PATTERN]  list functions (add "+" for more detail)
hu:  \df [MINTA]  függvénylista ( "+" megadásával további részletek)

en:  \dl            list large objects, same as \lo_list
hu:  \dl            nagy objektumok listája, ugyanaz mint \lo_list

en:  \do [NAME]     list operators
hu:  \do [NÉV]     muveletek listája

en:  \dp [PATTERN]  list table access privileges
hu:  \dp [MINTA]  tábla hozzáférési jogosultságok listája

en:  \du [PATTERN]  list users
hu:  \du [MINTA]  felhasználók listája

en:  \d{t|i|s|v|S} [PATTERN] (add "+" for more detail)
                    list tables/indexes/sequences/views/system tables
hu:  \d{t|i|s|v|S} [MINTA] ("+" megadásával további részletek)
                    táblák/indexek/sorozatok/nézetek/rendszer táblák listája

en:  \e [FILE]      edit the query buffer (or file) with external editor
hu:  \e [FÁJL]      lekérdezo puffer (vagy fájl) szerkesztése külso szerkesztovel

en:  \echo [STRING] write string to standard output
hu:  \echo [KARAKTERLÁNC] karakterláncot a szabványos kimenetre írja

en:  \encoding [ENCODING]  show or set client encoding
hu:  \encoding [KARAKTERKÓDOLÁS]  kliens oldali karakterkódolás megjelenítése vagy beállítása

en:  \f [STRING]    show or set field separator for unaligned query output
hu:  \f [KARAKTERLÁNC]    nem igazított lekérdezési kimenethez mezo elválasztó beállítása vagy megjelenítése

en:  \g [FILE]      send query buffer to server (and results to file or |pipe)
hu:  \g [FÁJL]      lekérdezési puffer küldése a szervernek (és az eredmény fájlba vagy |csobe)

en:  \h [NAME]      help on syntax of SQL commands, * for all commands
hu:  \h [NÉV]      segítség SQL parancs szintaxisához, * minden parancshoz

en:  \i FILE        execute commands from file
hu:  \i FÁJL        parancsok futtatása a fájlból

en:  \l             list all databases
hu:  \l             az összes adatbázis listája

en:  \lo_export, \lo_import, \lo_list, \lo_unlink
                    large object operations
hu:  \lo_export, \lo_import, \lo_list, \lo_unlink
                    nagy objektumok muveletei

en:  \o FILE        send all query results to file or |pipe
hu:  \o FÁJL        a lekérdezés minden eredménye fájlba |csobe

en:  \p             show the contents of the query buffer
hu:  \p             lekérdezési puffer tartalma

en:  \pset NAME [VALUE]  set table output option
                    (NAME := {format|border|expanded|fieldsep|null|recordsep|
                    tuples_only|title|tableattr|pager})
hu:  \pset NÉV [ÉRTÉK]  tábla kimeneti opció beállítása
                    (NÉV := {format|border|expanded|fieldsep|null|recordsep|
                    tuples_only|title|tableattr|pager})

en:  \q             quit psql
hu:  \q             kilép a psqlból

en:  \qecho [STRING]  write string to query output stream (see \o)
hu:  \qecho [KARAKTERLÁNC]  karakterlánc írása a lekérdezés kimenetébe (lásd még \o)

en:  \r             reset (clear) the query buffer
hu:  \r             lekérdezési puffer ürítése

en:  \s [FILE]      display history or save it to file
hu:  \s [FÁJL]      elozmények megjelenítése vagy fájlba mentése

en:  \set [NAME [VALUE]]  set internal variable, or list all if no parameters
hu:  \set [NÉV [ÉRTÉK]]  belso változó beállítása, vagy az összes litázása paraméter nélkül

en:  \t             show only rows (currently %s)
hu:  \t             csak a sorok mutatása (pillanatnyilag %s)

en:  \timing        toggle timing of commands (currently %s)
hu:  \timing        parancsok idomérésének állítása (pillanatnyilag %s)

en:  \unset NAME    unset (delete) internal variable
hu:  \unset NÉV    belso változó törlése

en:  \w [FILE]      write query buffer to file
hu:  \w [FÁJL]      lekérdezési puffer fájlba írása

en:  \x             toggle expanded output (currently %s)
hu:  \x             kibovített kimenet állítása (pillanatnyilag %s)

en:  \z [PATTERN]   list table access privileges (same as \dp)
hu:  \z [MINTA]   tábla hozzáférési jogosultságok listázása (ua. mint \dp)

en:  primary key
hu: elsodleges kulcs

en:  unique
hu: egyedi

en: %s was compiled without support for long options.
    Use --help for help on invocation options.
hu: %s-t a hosszú opciók támogatás kihagyásával fordították.
    Használd a --help paramétert segítség kérésére az opciók hívásáról.

en: %s: Warning: The -u option is deprecated. Use -U.
hu: %s: Figyelem: A -u opció elavult. Helyette a  -U használatos.

en: %s: cannot copy from/to a directory
hu: %s: nem sikerült a könyvtárba/könyvtárból másolni

en: %s: could not delete variable %s
hu: %s: %s változót nem sikerült törölni

en: %s: could not set variable %s
hu: %s: %s változót nem sikerült beállítani

en: %s: couldn't set printing parameter %s
hu: %s: %s kimeneti paraméter beállítása nem sikerült

en: %s: invalid encoding name or conversion procedure not found
hu: %s: érvénytelen karakter kódolási név vagy a konverziós eljárás nem található

en: %s: out of memory
hu: %s: elfogyott a memória

en: %s: warning: extra option %s ignored
hu: %s: figyelem: %s különleges paraméter figyelmenkívül hagyva

en: %s: xstrdup: cannot duplicate null pointer (internal error)
hu: %s: xstrdup: cannot duplicate null pointer (belso hiba)

en: (%d rows)
hu: (%d sor)

en: (1 row)
hu: (1 sor)

en: (No rows)
hu: (Nincsenek sorok)

en: (all types)
hu: (minden típus)

en: ***(Single step mode: Verify query)*********************************************
    %s
    ***(press return to proceed or enter x and return to cancel)********************
hu: ***(Lépésenkénti végrehajtás: Lekérdezés ellenorzése)*********************************************
    %s
    ***(nyomj entert a folytatáshoz, vagy x-t és entert a kilépéshez)********************

en: Access privileges
hu: Hozzáférési jogosultságok.

en: Access privileges for database "%s"
hu: Adatbázis hozzáférési jogosultságok "%s"

en: Argument data types
hu: Paraméter adattípusa.

en: Asynchronous NOTIFY '%s' from backend with pid %d received.
hu: Aszinkron ÉRTESÍTÉS '%s' a backendtol %d piddel érkezett.

en: Attributes
hu: Tulajdonságok

en: Available help:
hu: Az elérheto segítség:

en: Border style is %d.
hu: %d a keret stílusa.

en: Check constraints
hu: Kényszerek ellenorzése

en: Column
hu: Oszlop

en: Command:     %s
    Description: %s
    Syntax:
    %s
hu: Parancs:   %s
    Leírás:   %s
    Szintaxis:
    %s

en: Composite type "%s.%s"
hu: Összetett típus "%s.%s"

en: Data type
hu: Adattípus

en: Default footer is off.
hu: Alapértelmezett lábléc kikapcsolva.

en: Default footer is on.
hu: Alapértelmezett lábléc bekapcsolva.

en: Description
hu: Leírás

en: Did not find any relation named "%s".
hu: Nem találtam"%s" nevu relációt.

en: Did not find any relation with oid %s.
hu: Nem találtam %s obejktumazonosítóval (oid) rendelkezo relációt.

en: Encoding
hu: Kódolás

en: Expanded display is off.
hu: Kibovített kijelzés kikapcsolva.

en: Expanded display is on.
hu: Kibovített kijelzés bekapcsolva.

en: Failed.
hu: Sikertelen.

en: Field separator is '%s'.
hu: '%s' a mezo elválasztó.

en: Foreign Key constraints
hu: Külso kulcs kényszerei

en: General options:
hu: Általános opciók:

en: Indexes
hu: Indexek

en: Internal name
hu: Belso név

en: Invalid command \%s. Try \? for help.
hu: Érvénytelen parancs \%s. Segítség \? kiadásával kérheto.

en: Language
hu: Nyelv

en: Large objects
hu: Nagy objektumok

en: List of aggregate functions
hu: Aggregáló függvények listája.

en: List of data types
hu: Adattípus lista.

en: List of database users
hu: Adatbázis felhasználók listája

en: List of databases
hu: Adatbázisok listája

en: List of domains
hu: Domének listája

en: List of functions
hu: Függvény lista.

en: List of operators
hu: Muveletek listája

en: List of relations
hu: Relációk listája

en: Modifier
hu: Módosító

en: Modifiers
hu: Módosító

en: Name
hu: Név

en: No help available for '%-.*s'.
    Try \h with no arguments to see available help.
hu: '%-.*s'-h(oeö) nincs segítség.
    Próbáld a \h-t paraméter nélkül a rendelkezésre álló segítség megtekintéséhez.

en: No matching relations found.
hu: Nem találtam passzoló relációt.

en: No relations found.
hu: Nem találtam relációt.

en: Null display is '%s'.
hu: A Null kijelzés: '%s'.

en: Object
hu: Objektum

en: Object descriptions
hu: Objektum leírás

en: Output format is %s.
hu: %s a kimeneti formátum.

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Previous connection kept
hu: Elozo kapcsolat megtartva

en: Query buffer is empty.
hu: A lekérdezési puffer  üres.

en: Query buffer reset (cleared).
hu: A lekérdezési puffer nullázva (törölve).

en: Record separator is '%s'.
hu: '%s' a rekordelválasztó.

en: Record separator is <newline>.
hu: A rekordelválasztó <enter>.

en: Result data type
hu: Eredmény adattípusa.

en: Result type
hu: Erdemény típus.

en: Rules
hu: Szabályok

en: SSL connection (cipher: %s, bits: %i)
hu: SSL kapcsolat (kódoló: %s, bitek: %i)

en: Schema
hu: Séma

en: Sequence "%s.%s"
hu: Sorozat "%s.%s"

en: Showing only tuples.
hu: Csak tuple megjelenítése.

en: Size
hu: Méret

en: Source code
hu: Forráskód

en: Special relation "%s.%s"
hu: Speciális reláció "%s.%s"

en: Succeeded.
hu: Sikeres.

en: TOAST table "%s.%s"
hu: TOAST tábla "%s.%s"

en: Table
hu: Tábla

en: Table "%s.%s"
hu: Tábla "%s.%s"

en: Table attribute is "%s".
hu: A táblaparaméter "%s".

en: Table attributes unset.
hu: Táblaparaméter törölve.

en: The connection to the server was lost. Attempting reset:
hu: Megszakadt a szerverrel a kapcsolat. Megpróbálom nullázni:

en: This is psql %s, the PostgreSQL interactive terminal.
hu: Ez a program a psql %s, a PostgreSQL interaktív terminálja.

en: Time: %.2f ms
hu: Ido: %.2f ms

en: Timing is off.
hu: Idomérés ki.

en: Timing is on.
hu: Idomérés be.

en: Title is "%s".
hu: "%s" a cím.

en: Title is unset.
hu: Nincs cím.

en: Triggers
hu: Triggerek

en: Try '%s --help' for more information.
hu: Próbáld meg a '%s --help' formában további információkért.

en: Tuples only is off.
hu: Csak tuple megejelenítés kikapcsolva.

en: Type
hu: Típus

en: Usage:
hu: Használat:

en: Use "\q" to leave %s.
hu: %s elhagyása a "\q" beadásával.

en: User ID
hu: Felhasználó azonosító (ID)

en: User name
hu: Felhasználó név

en: User name:
hu: Felhasználónév:

en: Using pager is off.
hu: Lapozó kikapcsolva.

en: Using pager is on.
hu: Lapozó használata.

en: View "%s.%s"
hu: Nézet "%s.%s"

en: View definition: %s
hu: Nézet definíció: %s

en: Warning: This syntax is deprecated.
hu: Figyelem: Elavult szintaxis.

en: Warning: Your transaction in progress has been committed.
hu: Figyelem: A folyamatban lévo tranzakciód véglegesítve.

en: Warning: Your transaction in progress has been rolled back.
hu: Figyelem: A folyamatban lévo tranzakciód visszagörgetve.

en: Welcome to %s %s, the PostgreSQL interactive terminal.
    
    Type:  \copyright for distribution terms
           \h for help with SQL commands
           \? for help on internal slash commands
           \g or terminate with semicolon to execute query
           \q to quit
hu: Üdvözöl %s %s, a PostgreSQL interaktív terminál.
    
    Típus:  \copyright terjesztési feltételek
           \h segítség az SQL parancsokhoz
           \? segítség a belso (vagy slash) parancsokhoz
           \g vagy pontosvesszo a lekérdezés lezárásához
           \q kilépés

en: Wrote history to %s.
hu: Elozmények mentése %s fájlba.

en: You are currently not connected to a database.
hu: Pillanatnyilag nem kapcsolódsz adatbázishoz.

en: You are now connected as new user %s.
hu: %s új felhasználóként kapcsolódtál.

en: You are now connected to database %s as user %s.
hu: %s adatbázishoz %s felhasználóként kapcsolódtál hozzá.

en: You are now connected to database %s.
hu: %s adatbázishoz kapcsolódtál hozzá.

en: \!: failed
hu: \!: sikertelen

en: \%s: could not change directory to '%s': %s
hu: \%s: nem sikerült a könyvtárváltás '%s'-b(ae): %s

en: \%s: error
hu: \%s: hiba

en: \%s: extra argument '%s' ignored
hu: \%s: extra paraméter '%s' figyelmenkívül hagyva

en: \%s: missing required argument
hu: \%s: hiányzik egy szükséges paraméter

en: \connect: %s
hu: \kapcsolat: %s

en: \copy: %s
hu: \másol: %s

en: \copy: arguments required
hu: \copy: paraméterrek szükségesek

en: \copy: parse error at '%s'
hu: \copy: értemlezési hiba '%s'

en: \copy: parse error at end of line
hu: \copy: értelmezési hiba a sor végénél

en: \copy: unexpected response (%d)
hu: \másol: nem várt válasz (%d)

en: \lo_export: not connected to a database
hu: \lo_export: nincs adatbázissal kapcsolat

en: \lo_import: not connected to a database
hu: \lo_import: nincs adatbázissal kapcsolat

en: \lo_unlink: not connected to a database
hu: \lo_unlink: nincs adatbázissal kapcsolat

en: \pset: allowed formats are unaligned, aligned, html, latex
hu: \pset: engedélyezett formátumok nem igazított (unaligned), igazított (aligned), html, latex

en: \pset: unknown option: %s
hu: \pset: ismeretlen opció: %s

en: connection to server was lost
hu: a szerverrel megszakadt a kapcsolat

en: contains support for command-line editing
hu: parancssor szerkesztésének támogatása

en: could not get current user name: %s
hu: az aktuális felhasználónevet nem sikerült megállapítani: %s

en: could not get home directory: %s
hu: nem állapítható meg a home könyvtár: %s

en: could not open temporary file %s: %s
hu: nem sikerült %s átmeneti fájl megnyitása: %s

en: could not save history to %s: %s
hu: elozmények nem menthetok %s fájlba: %s

en: could not start /bin/sh
hu: /bin/sh héjjat nem sikerült indítani

en: could not start editor %s
hu: %s szerkesztot nem sikerült indítani

en: create database
hu: adatbázis létrehozás

en: data type
hu: adattipus

en: for table "%s.%s"
hu: táblának "%s.%s"

en: function
hu: függvény

en: invalid command \%s
hu: érvénytelen parancs \%s

en: local socket
hu: helyi socket

en: no query buffer
hu: nincs lekérdezési puffer

en: off
hu: ki

en: on
hu: be

en: operator
hu: muvelet

en: out of memory
hu: nincs elég memória

en: parse error at the end of line
hu: értelmezési hiba a fájl végénél

en: primary key,
hu: elsodleges kulcs

en: rule
hu: szabály

en: sequence
hu: sorozat

en: special
hu: speciális

en: superuser
hu: szuperfelhasználó

en: superuser, create database
hu: szuperfelhasználó, adatbázis létrehozása

en: table
hu: tábla

en: unique,
hu: egyedi,

en: view
hu: nézet
